Kontaktai Apie mus
Turite klausimų? 8 604 88 227

Kokybė

TAI KĄ TURITE ŽINOTI PRIEŠ ĮSIGYDAMI PLAUKUS!

Kiekvienas klientas, prieš įsigydamas plaukus turėtų pasiteirauti pardavėjo ar plaukai, kuriuos jis perka yra su kutikule. Nes vien žinoti, kad tai yra natūralūs žonių plaukai neužtenka. Mūsų šalyje ir visoje europoje  parduodamų iš žmogaus plaukų pagamintų produktų yra kelių tipų: plaukai su kutikule ir plaukai be kutikulės

Kutikulė (cuticle)  –  tai žvynelių sluoksnis, kuris susideda iš suragėjusių plokščios formos permatomų lapelių pavidalo ląstelių, augančių ir pasiskirsčiusių panašiai kaip žuvies žvyneliai ar eglės konkorėžio žvynai. Šis plonas žvynelių sluoksnis saugo plauką nuo išorinių veiksnių, išdžiūvimo. Plaukai su išlaikyta kutikule daugelį metų išlieka sveikai spindintys ir gražūs

 Kutikulė (cuticle)  –  tai žvynelių sluoksnis, kuris susideda iš suragėjusių plokščios formos permatomų lapelių pavidalo ląstelių

 

Priežastys dėl kurių pašalinama kutikulė iš plauko

Plaukai surenkami ne pagal plaukų augimo kryptį – jei plaukai surinkti ne pagal augimo kryptį liktų su kutikule, jie veltųsi ir šiauštųsi tarpusavyje. Galiausiai, po kelių plovimų jau būtų taip susivėlę, kad nebūtų įmanoma jų iššukuoti. Todėl yra pašalinama kutikulė, plauko paviršius tampa lygus ir pavojus plaukams tarpusavyje veltis sumažėja .

 

SVARBIAUSI TERMINAI

  • REMY – Labai dažnai girdimas ir matomas terminas, kuris naudojamas apibūdinti plaukų kokybę.  Prieš kurį laiką šis terminas reiškė:  aukštos kokybės plaukai, kurie surinkti laikantis vienakryptiškumo, su išlaikyta kutikule, todėl pasižymi ilgaamžiškumu . Šiuo metu situacija pasikeitė, bet kokie plaukai, net ir patys prasčiausi (dažnausiai surinkti ne pagal augimo kryptį ir t.t.) yra vadinami Remy, dažniausiai gamintojai iš kinijos naudojasi šiuo terminu, kuris reiškė kokybę, nesąžiningais tikslais, kad padidintų pardavimus, todėl šis terminas nebeteko prasmės. 
  • VIRGIN – plaukai su kutikule. Virgin plaukai vadinami tokie, kurie niekada nebuvo dažyti,  gali būti surinkti tiek iš vieno donoro plaukų, tiek iš kelių donorų. Priklausomai nuo to, koks rezultatas siekiamas gaminant tam tikra produktą iš plaukų .
  • Virgin vieno rinkimo plaukų produktai (virgin drawn) – tai produktai, kurie pagaminti naudojantis vieno donoro plaukais. Privalumas – visi plaukai vienodos tekstūros, jei reikės dažyti, lengviau išgauti vienodą spalvą.  Trūkumas - kadangi žmogaus plaukai auga ne vienodai, kasoje dažniausiai būna ir ilgų ir trumpų plaukų, todėl tokie produktai gali būti su išplonėjusiomis galūnėmis.
  • Virgin dvigubo rinkimo plaukų produktai ( double drawn) – tai produktai, kurie pagaminti naudojantis kelių donorų plaukais.  Kam tai reikalinga? Kad būtų galima gauti maksimaliai išpildytą rezultatą, su gražiai išpildytais galiukais, vienodo ilgio plaukais. Tai lemia didesnę produktų kainą.

Plaukų produktai su kutikule  –  Kai plaukai surinkti pagal plaukų augimo kryptį. Tokiems plaukams pašalinti kutikulės tiesiog nėra prasmės. Plaukai atrodo gyvybingi ir sveiki ilgą laiką.

Plaukų produktai be kutikulės  - kai plaukai surinkti pagal ne plaukų augimo kryptį, jiems kutikulė yra pašalinta, kad plaukai nesiveltų tarpusavyje. Tokie plaukai yra prisotinti keratinu ir apdirbti silikonais įgauna ilgalaikę apsauga. Tokius plaukus galima nešioti iki 6mėn., kai jie priauginti arba 12mėn., kai jie nešiojami ne nuolatos, pvz.: prisegami plaukai.

 Plaukų produktų be kutikulės nešiojimo laikas trumpesnis negu plaukų produktų su kutikule

Pašalinus plauko kutikulę, plaukas nebetenka natūralios savybės kaupti drėgmės. Prieš sulyginant plauko paviršių (prieš panaikinant kutikulę), plaukas yra prisotinamas keratinu ir silikonu, kurie suteikia plaukams trumpalaikę, sveiką išvaizdą . Kai praeina gamintojo rekomenduojamas nešiojimo laikas, nusiplauna įvestos priemonės ir jis praranda elastingumą, kadangi plaukas pats nebegali kaupti drėgmės ir priemonių, kuriomis jis yra maitinamas, pradeda lūžinėti, pasidaro šiurkštus ir nebeatrodo natūraliai.